BKT
Agrimax Fortis
Opona BKT Agrimax Fortis, zaprojektowana została specjalnie dla najbardziej wymagających użytkowników, jest odpowiednim ogumieniem dla ciągników o dużej mocy, posiada bardzo dobrą nośność przy zachowaniu niskiego ciśnienia w oponie, co przekłada się na jak najmniejsze ugniatanie gleby. Specjalna konstrukcja bieżnika rozkłada ładunek wzdłuż powierzchni styku opony z podłożem i tym samym minimalizuje ugniatanie gleby. Czyniąc oponę Agrimax Fortis odpowiednią do ciężkich prac polowych. Ekstra mocna guma międzywarstwowa nadaje dużą odporność na wszelkie uszkodzenia i komfort jazdy, zarówno na drodze jak i na polu. Szerokie i głębokie klocki zapewniają większą przyczepność i dużą żywotność. Wykaz dostępnych rozmiarów: 600/70R30, 650/85R38, 800/70R38, 710/75R42.
BOSTONE
CS 602
To opona przemysłowa przeznaczona do maszyn budowlanych pracujących w trudnych warunkach. Została zaprojektowana z myślą o koparko-ładowarkach typu skid steer. Posiada dużą wytrzymałość w stosunku do ceny, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji w przeliczeniu na motogodziny. Wzmocniona ściana boczna zapewnia lepszą ochronę przed uszkodzeniem w obrębie obrzeża obręczy. Sprawdzony wzór bieżnika z systemem naprzemiennych klocków ułatwia poruszanie się w trudnych warunkach. Jest dostępna w rozmiarach 10-12.5 i 10-16.5 w ofercie firmy BOMA. Więcej informacji o oponach na stronie www.bostone.pl
Zobacz cały numer PO 5/113 (Maj 2014)
BKT
FL 630
Opona radialna stosowana w maszynach transportowych o świetnych właściwościach samoczyszczących. Bieżnik o rzeźbie niekierunkowej umożliwia większą siłę trakcji w obu kierunkach. Głębsza rzeźba bieżnika i agresywny obszar barkowy zezwalająca na dłuższe użytkowanie opony, przy czym szeroka strefa kontaktu opony z podłożem jest odpowiednia dla zastosowania na miękkich terenach. Kształt powierzchni styku jest specjalnie zaprojektowany, aby zminimalizować wpływ na strukturę gleby i sprawia, że opona FL-630 jest idealnym produktem do nowoczesnych maszyn rolniczych w kołach napędowych i nie napędowych w trybie LLV i HLV. Wykaz rozmiarów: 500/60R22,5, 600/55R26,5, 650/55R26,5, 710/50R26,5.
MICHELIN
AxioBib IF 900/65 R46
Opona mierzy 2,32 m wysokości, 900 mm szerokości przekroju, jej nośność to 10,6 tony, a maksymalna prędkość 65 km/h. W AxioBib IF 900/65 R46 zastosowano technologię Michelin Ultraflex. Umożliwia ona pracę na oponie z niskim ciśnieniem (o wartości nawet 0,8 bara), zwiększając kontakt kół z podłożem bez jednoczesnego ugniatania gleby. Nowa opona charakteryzuje się: lepszą trakcją - odpowiednio zaprojektowane bieżnik oraz obszar stopki zapobiegający ślizganiu się opony na obręczy efektywnie przekazują moc ciągnika bez uszkadzania gleby; większą elastycznością boku opony, co zapewnia większą powierzchnię kontaktu z podłożem, chroniąc w ten sposób glebę przed nadmiernym ugniataniem. Podczas opracowywania nowej opony Michelin wykorzystał doświadczenia płynące z bliskiej współpracy z największymi producentami sprzętu rolniczego. W opony AxioBib IF 900/65 R46 wyposażono m.in. prezentowane na targach Agritechnica w Hanowerze ciągniki New Holland T9 oraz Deutz Fahr z nowej Series 11, a także nową generację maszyn Krone. Opona powstała w odpowiedzi na potrzeby rolników, którzy wykorzystują w pracach polowych maszyny o coraz większych mocach.
Opony przemysłowe OTR
BOSTON
CS301
Opona diagonalna do maszyn pracujących w ciężkich warunkach - górnictwo, budownictwo, roboty ziemne. Dostępna w wersji bezdętkowej i dętkowej. Wzór bieżnika „fala” przeznaczony do pracy zarówno w terenie grząskim jak i na twardej nawierzchni. Dużą wytrzymałość w stosunku do swojej ceny pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji. Dystrybutorem Opony jest firma Boma z Katowic. Więcej informacji o oponach na stronie www.boston.pl
SOLIDEAL
Ed Plus
To opona pneumatyczna do wózków widłowych wykonana w najnowszej technologii produkcji. Nowatorski projekt bieżnika wpływa na wydłużenie żywotności nawet o 25 proc. w porównaniu do poprzedniczki - opony Solideal Ed. Kostki bieżnika zostały tak zaprojektowane, aby zminimalizować wibracje, a tym samym zdecydowanie poprawić komfort pracy dla operatora. W nowej oponie Solideal Ed Plus zastosowano wzmocnienia ścian bocznych (x2), które dodatnio wpływają na ochronę rantu felgi oraz ograniczają uszkodzenia boczne. Prostokątny przekrój opony sprawia, że opona ma niesamowitą stabilność boczną, a głęboki bieżnik zapewnia optymalną trakcję na różnych typach nawierzchniach. Opona dostępna będzie w szerokiej gamie rozmiarów do wózków widłowych i urządzeń przemysłowych. Solideal Ed Plus jest naprawdę korzystnym wyborem dla użytkowników szukających niższych kosztów pracy w czasie eksploatacji.