2015-10-05

Precyzyjny pomiar geometrii

 

Innowacyjne urządzenie Autek W3D do pomiaru i regulacji geometrii w technologii 3D pracuje szybko i dokładnie oraz radzi sobie na stanowiskach, które nie są idealnie wypoziomowane. Geometria Autek W3D to nowość na polskim rynku, która właśnie poszerzyła asortyment firmy W.S.O.P. z Gliwic.

Autek W3D w swojej standardowej kompletacji może pracować zarówno na kanale diagnostycznym, jak i w oparciu o podnośnik (nożycowy/czterokolumnowy). Ruchoma belka z kamerami umożliwia ustawienie wysokości pomiaru w zakresie od 900-2000 mm. Oznacza to, że mechanik może dokonywać regulacji w wygodnej pozycji pracy - przy w pełni uniesionym pojeździe.

Pomiar odbywa się niezwykle szybko z uwagi na brak konieczności każdorazowego przeprowadzania kompensacji bicia obręczy pojedynczego koła. Cała procedura zajmuje nie więcej niż 5 minut, co pozwala obsłużyć więcej pojazdów, a tym samym korzystnie wpływa na zyski warsztatu. Urządzenie dokonuje szybkiego pomiaru zbieżności, różnicy kątów skrętu, rozstawu kół oraz osi. Wykrywa także rozbieżności w wymiarach ogumienia, co jest częstą przyczyną „ściągania” pojazdu.

Kolejną zaletą urządzenia jest fakt, iż badany pojazd nie musi znajdować się na idealnie równej powierzchni. Praktyka warsztatowa wskazuje, że niezwykle trudno jest uzyskać idealnie wypoziomowane stanowisko pomiarowe. Niewielkie odchylenia od normy nie mają wpływu na wyniki pomiarów wykonywanych przy pomocy urządzenia Autek W3D. Kamery wykrywają ekrany refleksyjne zamontowane na kołach oraz śledzą ich ruchy w czasie rzeczywistym.

Wspomniane urządzenie jest proste w obsłudze. Program sterujący prowadzi użytkownika krok po kroku przez całą procedurę pomiaru. W bazie urządzenia znajduje się ponad 20 tys. pojazdów (do 2015 r. włącznie). Kalibracja urządzenia wykonywana jest tylko podczas jego instalacji, co minimalizuje koszty związane z późniejszą eksploatacją.

(ik)

Źródło i fot. W.S.O.P.

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń