2015-09-29

Przed zimą skalibruj sprzęt

 

Wraz z początkiem chłodniejszych miesięcy zbliża się okres wymiany opon na zimowe. Do serwisów ogumienia przybędzie mnóstwo klientów, zaraz po tym jak spadnie pierwszy śnieg. Serwis WSOP radzi, aby już teraz zadbać o przegląd i kalibrację urządzeń do ogumienia, co pozwoli uniknąć problemów i niezadowolenia klientów.

Każdego roku scenariusz jest bardzo podobny - po pierwszych opadach śniegu do warsztatów ogumienia kierują się tłumy klientów, a każdy chce mieć wymienione „zimówki” od ręki. W tym okresie sprzęt do serwisu ogumienia jest eksploatowany od świtu do nocy. Awaria urządzenia w szczycie sezonu to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć: oznacza nie tylko nerwy, ale także spadek przychodów.

- Może się wydawać, że urządzenia do serwisowania ogumienia są proste i nie wymagają obsługi - powiedział Adrian Kuśka, inżynier serwisu WSOP. - Jest to jeden z mitów, który chciałbym obalić. Przed każdym sezonem tak intensywnej pracy należy wykonać przegląd urządzeń oraz wymienić elementy odpowiadające za jakość wykonanej usługi. Szczególnie zaś należy pamiętać o kalibracji wyważarek.

Zaniechanie tych czynności może doprowadzić do częstych reklamacji, albo wręcz utraty klienta, który pojedzie na poprawkę do innego warsztatu. Zdaniem specjalistów z WSOP warto także ponownie przeszkolić pracowników. Krótkie przypomnienie zasad obsługi urządzeń pozwoli uniknąć potencjalnych problemów. Serwisanci WSOP nieraz spotykali się z sytuacją, kiedy to urządzenie (zgłaszane jako uszkodzone) działało w pełni sprawnie, a problemem była rutyna pracownika, bądź też fakt, że wcześniej pracował na innym sprzęcie.

(ik)

Źródło: WSOP, fot. arch. redakcji

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń