2014-11-25

RMF 4RACING Team wygrywa

Polski zespół rajdowy RMF 4RACING Team zakończył tegoroczny sezon dużym sukcesem. Ekipa, sponsorowana przez koncern Goodyear, zdobyła tytuł Mistrza Polski w grupie OPEN Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej Teamów.

Małgorzata Kosińskia (kierowca) i Andrzej Derengowski (pilot) wzięli udział we wszystkich pięciu rajdach cyklu RMPST, z których cztery ukończyli na podium. Zespół może pochwalić się niezagrożoną pozycją lidera - w ogólnej klasyfikacji Gosia i Andrzej wygrali przewagą 45 punktów, co w efekcie zapewniło im Mistrzostwo Polski.

Cały zespół zdobył tytuł Wicemistrza. Na ten sukces złożyły się punkty zbierane podczas całego sezonu 2014 przez wszystkie trzy ekipy RMF 4RACING Team w składzie: Aleksander Szandrowski/Rafał Płuciennik, Małgorzata Kosińska/Andrzej Derengowski oraz Krzysztof Biegun/Aleksandra Kujawa.

Goodyear rozpoczął współpracę z zespołem w marcu br. Od tego momentu samochody rajdowe ekipy jeżdżą na oponach Goodyear Wrangler DuraTrac. Od opony 4x4 wymaga się przede wszystkim, aby zachowywała dobrą trakcję na wszystkich rodzajach nawierzchni, była odporna na przebicia, trwała i łatwo wydostawała się z kolein. Dobrze jest też, gdy taki model znosi nadprogramowe dociążanie, amortyzuje, bardzo dobrze odpowiada na nagłe ruchy kierownicą oraz ma dobrą przyczepność.

- Jesteśmy dumni, że nasze opony sprawdziły się podczas Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i przyczyniły się do świetnych wyników ekipy RMF 4RACING Team - powiedział Łukasz Tłuchowski, dyrektor marketingu opon osobowych Grupy Goodyear w Polsce i na Ukrainie. - Mistrzostwo w grupie OPEN i Wicemistrzostwo w klasyfikacji ogólnej to naprawdę ogromny sukces. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie zespół może liczyć na jeszcze więcej sukcesów.