2013-09-26

Technologia dewulkanizacji HSM

 

Francuska firma Rep International poinformowała o sfinalizowaniu procesu przejęcia od firmy Watson-Brown technologii dewulkanizacji gumowych odpadów na zasadzie wyłączności praw. Koncern przejął również centrum technologiczne zlokalizowane w Niemczech.

Ośrodek firmy Watson Brown HSM w Berlinie wyposażony jest w linię do dewulkanizacji i laboratorium testowe, które obsługiwane jest przez sześciu pracowników. Zgodnie z przyjętymi planami mają zostać podjęte prace nad udoskonaleniem wspomnianej technologii. Rep International zamierza także uruchomić sprzedaż maszyn do dewulkanizacji na rynkach międzynarodowych. Niemiecki ośrodek będzie już siódmym z kolei, który staje się zależny od grupy Rep.

Technologię dewulkanizacji HMS stosuje się w przetwórstwie wszelkiego rodzaju niezanieczyszczonych odpadów gumowych. Materiał, który uda się odzyskać może stanowić uzupełnienie składu mieszanki podstawowej, co może przyczynić się do sporych oszczędności w zakresie kosztów materiałowych, jak i tych powiązanych ze składowaniem odpadów.

(ik)

drukuj  
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń