2013-09-17

Kia Lotos Race

 

W wyścigach z serii Kia Lotos Race po raz kolejny zwyciężył Bartłomiej Mirecki. W tegorocznej edycji młody kierowca z Częstochowy powtórzył sukces z ubiegłego roku i sięgnął po Mistrzostwo Polski. W tym roku wyścigi odbyły się na torze Automotodrom w  Brnie (Republika Czeska).

W poprzednim sezonie niewielu dawało szansę debiutującemu zawodnikowi na wysoką lokatę w klasyfikacji. Tymczasem mało znany siedemnastoletni kierowca zwyciężył w Kia Lotos Race w pięknym stylu. W tegorocznej edycji zawodnik BM Racing Team potwierdził swoje umiejętności. Na 12 przeprowadzonych wyścigów B. Mirecki stawał 10 razy na podium, w tym aż 8 razy na najwyższym stopniu i 2 razy na trzecim.

W tym roku finałowa VI runda serii odbyła się w bardzo trudnych warunkach. W dniach 13-14 września było deszczowo, wietrze i dość zimno - temperatura nie przekraczała 13 °C. Kwalifikacje przeprowadzono najpierw w deszczu, a następnie na suchym torze. W walce o pole position najlepszy okazał się tegoroczny debiutant Karol Lubas,  następni w kolejności byli B. Mirecki i Stanisław Kostrzak.

Ostatnie wyścigi rozegrane 14 września poprzedziła całonocna ulewa. Deszcz ustał dopiero około godziny 10:00, a więc właściwie ogumienie miało istotny wpływ na ostateczne wyniki. W ostatnim wyścigu już na początku prowadzenie objął B. Mirecki. Częstochowianin już po czterech okrążeniach znalazł się na czele stawki i spokojnie jechał po zwycięstwo. Tuż za nim znaleźli się K. Lubas i M. Matczak. W kolejnym etapie S. Kostrzak wyprzedził Matczaka i dołączył na podium do Mireckiego i Lubasa.

Fot. Kia Lotos Race

(ik)

drukuj  
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń