
Włoskie firmy SIAD oraz Brembo stworzyły strategiczne porozumienie w dziedzinie wodoru, inwestując tym samym w start-up Hydrospark.
Uruchomiony przez przedsiębiorstwo Petroceramics biznes Hydrospark specjalizuje się w rozwoju technologii produkcji i magazynowania energii wodorowej. Celem firmy jest wprowadzenie modułowej, skalowalnej platformy, opartej na materiałach ceramicznych. Proces produkcyjny ma być zoptymalizowany, co pozwoli na tworzenie ogniw tlenkowych o wyższej gęstości energii, przy jednoczesnym cięciu kosztów produkcyjnych.
Kluczowa w procesie Hydrosparku jest technologia Solid Oxide Cells. Te ogniwa tlenkowe wytwarzają energię elektryczną i ciepło z wodoru nie tylko z wysoką wydajnością, ale również zerową emisją. Możliwe jest dzięki nim również przekształcenie energii odnawialnej w wodór.
SIAD i Brembo mają zainwestować w Hydrospark do 1 miliona euro, co znacząco podnieść ma wartość start-upu i popchnąć rozwój technologii wodorowej w przemyśle motoryzacyjnym.
Źródło: bmb-consult
Oprac.: (PP)