Inter Cars organizuje 14-dniowe szkolenie dla początkujących mechaników, mające na celu podniesienie kwalifikacji. Program kursu obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę, przygotowując uczestników do egzaminu na Młodszego Mechanika.
Każdy dzień kursu poświęcony jest innemu zagadnieniu, a zakres tematyczny obejmuje dokumentację techniczną, budowę i działanie silników benzynowych i Diesla, układy oczyszczania spalin, skrzynie biegów, ogumienie, podwozie i klimatyzację. Szkolenie kończy się egzaminem certyfikacyjnym SITK RP, który umożliwia uzyskanie tytułu Młodszego Mechanika.
Pierwszy kurs został podzielony na dwa etapy i odbędzie się w dniach 12-18 kwietnia oraz 23-29 kwietnia 2025 roku, drugi rozpocznie się 5 lipca i potrwa do 18 lipca 2025 roku. Szkolenie prowadzone jest w Centrum Szkoleniowym BETiS na ul. Olszynowej 23 w Radomiu.
Cena za udział jednej osoby wynosi 7620 zł netto i obejmuje udział w 13 dniach szkoleniowych, koszt egzaminu i certyfikacji SITK RP oraz wyżywienie w godzinach szkolenia. Więcej informacji dostępnych jest w zakładce szkolenia na stronie intercars.com.pl.
Źródło i graf.: Inter Cars