Wybór opon motocyklowych

Wybór odpowiednich opon motocyklowych ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego w tym przypadku zdecydowanie nie powinno się stosować żadnych półśrodków, takich jak kupowanie opon z drugiej ręki czy wybieranie najtańszych modeli nieznanych marek. Odpowiednio dobrane opony od sprawdzonego producenta to gwarancja doskonałej przyczepności, efektywnego hamowania oraz większa stabilność podczas jazdy. Problem w tym, że ze względu na wiele różnych rodzajów opon oraz marek, klienci nie zawsze wiedzą, które z nich są warte swojej ceny.

  1. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając opony motocyklowe?
  2. Czy tanie opony motocyklowe to bezpieczny wybór?
  3. Dlaczego warto kupować opony do motocykla przez internet?
  4. Polecani producenci opon motocyklowych
  5. Pełna oferta sklepu intercars.pl

W związku z powyższym przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci znaleźć najlepsze opony motocyklowe. Dowiesz się również, dlaczego tak wielu użytkowników jednośladów wybiera sklep internetowy intercars.pl, który oprócz wysokiej jakości opon oferuje również liczne akcesoria i części motocyklowe oraz samochodowe.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając opony motocyklowe?

Istotnym argumentem przemawiającym za tym, aby każdy właściciel motocykla zainwestował w porządne opony motocyklowe, jest to, że zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem zmiany aktualnych warunków drogowych. To natomiast oznacza, że opona motocyklowa musi poradzić sobie nie tylko z jazdą po suchej nawierzchni, ale również po mokrych i śliskich ulicach. Jak w takim razie wybrać nowy komplet opon? Warto zastosować się do poniższych wskazówek:

  • należy zwracać dużą uwagę na oznaczenia opon motocyklowych - wybór nieprawidłowego rozmiaru może spowodować utratę przyczepności oraz wpłynąć na stabilność,
  • uwzględnić typ posiadanego motocykla i preferowany styl jazdy - opony przeznaczone do jazdy sportowej będą miały inną budowę niż te polecane do codziennych przejażdżek. Podobnie jest z oponami do motocykli off-roadowych,
  • pamiętać o sezonowości opon - jeżeli w motocyklu nie są założone opony wielosezonowe, to trzeba pamiętać o ich wymianie, co ma miejsce dwa razy w roku.

Niezależnie od stanu bieżnika aktualnie wykorzystywanych opon trzeba również zwracać uwagę na datę produkcji, ponieważ opony z biegiem czasu tracą na jakości. To właśnie sprawia, że niektóre sklepy oferują popularne modele opon w dużo niższych cenach, ponieważ minęło już trochę czasu od ich produkcji. Na szczęście zamawiając opony w intercars.pl, nie trzeba się o to martwić, a w doborze idealnego typu opony pomogą doświadczeni pracownicy działu obsługi klienta.

Jeżeli natomiast chodzi o to, co ile wymieniać opony w motocyklu, jest to kwestią indywidualną, która zależy od wielu czynników: jakości używanych opon, ich stanu, daty produkcji, głębokości bieżnika, sezonowości... W razie pojawienia się wątpliwości warto poradzić się doświadczonego eksperta. 

Czy tanie opony motocyklowe to bezpieczny wybór?

Czy w związku z tym można bazować na tanich oponach motocyklowych? Wiele zależy od doświadczenia i preferowanego stylu jazdy, ale zawsze trzeba mieć świadomość, że zakup tańszych opon wiąże się z kompromisami. O ile więc taki zakup jest atrakcyjny z finansowego punktu widzenia, to jednocześnie tańsze opony są zazwyczaj mniej odporne na ścieranie oraz nie oferują dobrej przyczepności. Zwiększa to drogę hamowania oraz ryzyko aquaplaningu (chodzi o utratę przyczepności, do której dochodzi podczas jazdy po mokrej nawierzchni). Najtańsze opony motocyklowe mogą również mieć negatywny wpływ na komfort jazdy ze względu na głośność.

Nie oznacza to jednak, że wymiana opon w motocyklu musi się wiązać z dużymi wydatkami. W bogatej ofercie sklepu intercars.pl można znaleźć opony do motocykla wielu cenionych marek, które są dostępne w przystępnych cenach. W celu zapewnienia wszystkim kierowcom łatwego dostępu do porządnych opon gwarantujących stabilność jazdy, sklep oferuje również możliwość zakupu na dogodne raty. Z pewnością jest to lepszy wybór niż kierowanie się wyłącznie ceną podczas zakupu.

Dlaczego warto kupować opony do motocykla przez internet?

Za wybraniem oferty sklepu internetowego przemawia wiele zalet, czego najlepszym przykładem jest oszczędność czasu i możliwość kupienia opon oraz wszystkich potrzebnych części/akcesoriów bez wychodzenia z domu. Oferta spełni oczekiwania również tych osób, które akurat naprawiają swój motocykl i zależy im na ekspresowej dostawie zamówionego asortymentu.

Sklep intercars.pl zawsze stara się dostarczyć klientom produkty w najszybszym możliwym czasie. Kolejnym argumentem jest to, że kupowanie części do motocykla w sprawdzonym sklepie daje gwarancję, że pochodzą one z oficjalnej dystrybucji, co potwierdza ich jakość i przekłada się na bezpieczeństwo.

Polecani producenci opon motocyklowych

W stałej ofercie sklepu można znaleźć opony wszystkich popularnych producentów, którzy od lat wyznaczają trendy w branży. Wśród dostępnych marek są między innymi Bridgestone, Continental, Dunlop, Kenda, Michelin, Pirelli oraz wiele innych firm. Tak zróżnicowana oferta sprawia, że opony do motocykli znajdzie tu dla siebie każdy miłośnik jednośladów, bez względu na to, jaki budżet chce przeznaczyć na zakup.

Pełna oferta sklepu intercars.pl

Zamawiając dobre opony motocyklowe, warto od razu zapoznać się z pozostałymi produktami dostępnymi w sklepie. W końcu komplet opon motocyklowych to tylko niewielki wycinek oferty intercars.pl, na którą składają się również części oraz akcesoria samochodowe i motocyklowe.

Artykuł sponsorowany przez Inter Cars

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń