2023-10-16

Kolejne Agro Show w Bednarach za nami

Oponiarski urodzaj

To już tradycja, że odwiedzamy tę największą w Europie plenerową wystawę rolniczą, czyli Agro Show w podpoznańskich Bednarach. I jak co roku wystawa obfitowała w pokazy maszyn i ich możliwości podczas pracy. Oprócz tego na stoiskach jak zawsze nie brakowało pięknych i okazałych maszyn i traktorów największych światowych producentów.

Reprezentowane były takie marki jak: New Holland, Class, John Deere czy Deutz Fahr. A na maszynach wymienionych firm cały przekrój oponiarskich marek - od BKT przez Mitasa, Ceata, Firestona, Continentala po Michelina i Trelleborga. Sporo największych ciągników prezentowało się także na gąsienicach.

Dawno na targach nie było tylu firm związanych z branżą oponiarską. Firma Hurtopony prezentowała sporo opon Continentala.

- Mamy ze sobą  opony do traktorów, ładowarek, do przyczep zarówno dużych jak i małych, a także do wózków widłowych - powiedziała Anna Zielińska.

Natomiast na stoisku firmy Zabi odwiedzający mogli zobaczyć zestawy kołowe, do bram, różnego rodzaju rolki poliuretanowe, a także różne modele kół do taczek firmy Kenda, zarówno na łożyskach igiełkowych jak i kulkowych.

Nie zabrakło oczywiście stałych bywalców, takich jak firma Grasdorf Opony Polska, która razem z Michelinem usytuowanym tuż obok prezentowali pełną gamę opon i kół francuskiego producenta.

- W tym roku oprócz standardowych kół prezentujemy także systemy gąsienicowe marki Camso - powiedział Karol Suchy z Grasdorf. - Zapraszamy także odwiedzających do rozmów na temat właściwego ciśnienia w oponach i jego regulacji. Prezentujemy Airbooster plus, czyli prosty i funkcjonalny system, dzięki któremu możemy doregulować ciśnienie w oponie do pracy w polu lub do jazdy po drodze.

W okazałym namiocie na swoich gości czekali także przedstawiciele firmy Kabat z Budzynia. O nowych produktach opowiedział Adam Dziuba, koordynator sprzedaży eksportowej i kierownik marketingu.

 - Jak co roku prezentujemy nasze nowe modele, jak i te, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Z nowości mamy opony w rozmiarze 18.4-38, które ukazały się w dwóch wersjach 10 PR i 14 PR, a także opony pneumatyczne do wózków widłowych 7.00-12. Oczywiście prace nad kolejnymi modelami zarówno opon jak i dętek cały czas trwają i już niedługo zaprezentujemy kolejne nowości.

Po roku nieobecności ponownie spotkaliśmy Łukasza Sikorę z firmy Tior. Zaznaczył, że podobnie jak w latach ubiegłych na stoisku targowym prezentowane są opony Rosava oraz Firestone, a także coraz bardziej rozpoznawalna marka Ascenso. Dodał też, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się opony do sprzętu wojskowego.

Po raz pierwszy na wystawie pojawiła się firma Walmar Drażba z Suwałk. Właściciel, Walerian Drażba podkreślił, że obecni są na rynku już 33 lata. Głównym produktem są opony rolnicze, do traktorów, ale także opony przemysłowe, ciężarowe, osobowe i dostawcze.

- Widzimy jak zmieniają się czasy i sytuacja na rynku, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić sprzedaż nowych marek, w oponach ciężarowych - markę Evergreen, a w oponach agro-przemysłowych markę Ascenso. Oczywiście nadal w ofercie mamy ogumienie wszystkich czołowych marek europejskich i światowych - zaznaczył właściciel.

Na stoisku Anwa-Tech, gdzie prezentowane były zarówno materiały naprawcze firmy Tech, jak i narzędzia m.in. do ręcznego montażu kół ciężarowych i rolniczych, spotkaliśmy Piotra Konarskiego-Stanaszka (na zdjęciu poniżej), który prezentował na żywo jednoetapowy proces naprawy opony rolniczej. Dokładnie objaśniał po kolei jakie czynności wykonuje i jakich produktów używa. Chciałoby się napisać, że w końcu po tylu latach targów Agro Show ktoś zdecydował się na takie pokazy. 

Po raz kolejny z produktami Ceat i Alliance wystawiał się Bohnenkamp. Prezentowane opony to cały przekrój - począwszy od ładowarek teleskopowych, poprzez opony do maszyn leśnych, przyczep, maszyn budowlanych, po opony do ciężkich prac polowych, takich jak model Alliance Agri Star 2 w rozmiarze 710/70 R42.

Tekst i zdjęcia: Szymon Kruk

Przegląd Oponiarski 10/215 (Październik 2023)

drukuj  
Komentarze użytkowników (1)
anwatechpl, 2023-10-17 09:05:01
Dziękujemy za wizytę na stoisku Anwa-Tech w Bednarach. Piotr w ramach pokazów na Agro Show pokazał mnóstwo sposobów i technik naprawy opon. Można je zobaczyć w relacjach na YouTube @AnwaTechPL  ????????https://youtu.be/QJwI_lCObMc
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń