Booster na wszelki wypadek

Za oknem robi się coraz chłodniej, w związku z czym firma Noco zachęca do zabezpieczenia się przed niespodziankami związanymi z porannym rozruchem samochodu.

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że popularne akumulatory w samochodach osobowych wytrzymują od 3 do 6 lat. Nie da się określić tego precyzyjnie, ponieważ zależy to nie tylko od jakości akumulatora, ale także od sposobu eksploatacji, rodzaju samochodu i stanu technicznego obwodu ładowania. Statystycznie, już po trzech latach użytkowania pojawia się ryzyko wystąpienia pierwszych objawów zużycia akumulatora. W razie jego niedyspozycji samochód pozwoli uruchomić booster.

Booster to odpowiednie narzędzie dla osoby, która nie ma możliwości systematycznego doładowywania akumulatora lub okazjonalnie korzysta z różnych pojazdów. Dzięki urządzeniu niespodziewany, poranny problem z rozruchem nie musi oznaczać spóźnienia do pracy. Oczywiście, należy jednak mieć na uwadze fakt, że booster nie doładowuje akumulatora ani nie naprawia go, więc jest tylko doraźnym narzędziem pomocniczym.

Boostery Noco to urządzenia uniwersalne, z bardzo wysokim poziomem automatyki działania. Po podłączeniu rozpoznają układ i automatycznie dopasowują do niego swoje parametry działania. Są również zabezpieczone przez przypadkowym, odwrotnym podłączeniem przewodów o co przecież w dzisiejszych samochodach nietrudno.

W gamie Noco boostery dobiera się w prosty sposób - do pojemności silnika. Poszczególne modele gamy spełniają wymagania silników benzynowych/wysokoprężnych o pojemnościach odpowiednio do 6.5/4.0; 7.0/4.5; 8.5/6.5 oraz 10.0/8.0 litra. Oczywiście możliwe jest także bardziej szczegółowe dopasowanie parametrów - na podstawie natężenia prądu rozruchowego. W przypadku Noco popularne zakresy to 1250A, 1750A, 2500A i 4250A.

- Boostery Noco są wyposażone w akumulatory litowe. Dzięki nim łączą dużą pojemność z niewielkimi gabarytami. W praktyce większa pojemność oznacza więcej możliwych prób rozruchu - dodaje Sławomir Gosławski, Noco Company.

Urządzenia potrzebują około godziny do pełnego naładowania (w przypadku topowych modeli ten czas może być nieco dłuższy), ale booster działa także wtedy, kiedy nie jest naładowany do pełna. Można je doładowywać również podczas jazdy samochodem przez gniazdo zapalniczki.

Źródło i fot.: Noco

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń