Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica SA w najnowszym raporcie opublikował nowe informacje odnoszące się do skutków pożaru, który miał miejsce w jednej z hal produkcyjnych fabryki w Dębicy w drugiej połowie sierpnia.
Szkody majątkowe, które firma poniosła w wyniku pożaru, zostały wstępnie oszacowane na kwotę pomiędzy 230 mln a 270 mln złotych. Obejmują one koszty związane z usuwaniem skutków pożaru, remontem budynku, naprawami, wartością odtworzeniową urządzeń oraz utratę zapasów.
Jak poinformowano w komunikacie z dnia 28.09.2023, pożar i jego skutki są objęte ochroną ubezpieczeniową, której zakres zawiera ubezpieczenie szkód majątkowych, usunięcie skutków pożaru oraz kwalifikujące się koszty przerw w działalności.
Ze względu na potrzebę zakupu i dostarczenia nowych maszyn produkcyjnych spółka przewiduje, że powrót do pierwotnych mocy produkcyjnych nastąpi nie wcześniej niż w IV kwartale przyszłego roku. Obecnie firma działa na poziomie około 70 proc. mocy produkcyjnych z okresu przed pożarem.
Źródło i graf.: Firma Oponiarska Dębica