Druga wygrana na Safari

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak drugi raz z rzędu triumfują w kategorii WRC2 podczas Rajdu Safari, legendarnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywanej na bezdrożach Kenii. Duet przekroczył linię mety z ponad 11-minutową przewagą,  wygrywając również dodatkowo punktowany Power Stage Hell's Gate.

KajetanowiczSzczepaniak po raz siódmy wygrywają rundę w swojej kategorii, jest to ich 18 podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC. Druga z rzędu wygrana na Safari, które wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na piekielnie trudnych trasach, jest z pewnością jednym z najważniejszych sukcesów polskiego duetu.

- To niesamowite uczucie, wygrywamy Rajd Safari po raz drugi - najtrudniejszą rundę w kalendarzu WRC. Jestem dumny z całego zespołu. Myślę, że ciężką pracą zasłużyliśmy na ten sukces. To nie było łatwe, choć tak się wydawało. Mamy dużą przewagę na mecie, ale trzeba było dobrze psychicznie i taktycznie rozegrać się ten rajd. Plan został wykonany w stu procentach, z czego bardzo się cieszę. Teraz mamy troszkę wolnego, ale przez ten czas będziemy musieli przygotować się do kolejnych rund, do walki z bardzo mocną konkurencją. Cieszę się też, że wracam do domu, bo przez ostatnie kilka miesięcy byłem tam tylko kilka dni, więc też mi się należy. ;-) Dzięki, że byliście z nami. Śledźcie moje media społecznościowe, bo tam wkrótce więcej o Wielkiej Wyprawie Maluchów - pojedziemy do Monte Carlo w szczytnym celu - podsumował Kajetan Kajetanowicz.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce.

Rajd Safari 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) 3:57:15,9 s
2. Prokop/Jůrka (Ford Fiesta Rally2) +11:27,7 s
3. Tundo/Jessop (Škoda Fabia R5) +14:22,7 s
4. Kremer/Gottschalk (Škoda Fabia Rally2 evo) +17:24,9 s
5. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +55:36,2 s
6. Singh/Khan (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:26:32,4 s
7. Virani/Bhatti (Škoda Fabia R5) +1:45:56,6 s

Źródło i fot.: Biuro Prasowe Kajetana Kajetanowicza

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń