Jak wybrać motocyklowe?

  1. Opony turystyczne czy szosowe - które z nich wybrać?
  2. Opony motocyklowe - nowe czy używane, które będą lepsze?
  3. Opona motocyklowa - jakie oznaczenia można na niej znaleźć?
  4. Opony szosowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon?
  5. Opony motocyklowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych?
  6. Producenci opon motocyklowych - którzy z nich warci są zainteresowania?
  7. Gdzie znaleźć dobrej jakości nowe opony do motocyklu?

Opony turystyczne czy szosowe - które z nich wybrać?

Jaki komplet opon do motocykla wybrać? Które z nich będą lepsze? Opony sportowe, szosowe czy może turystyczne? Jeżeli masz dostęp do najróżniejszych rodzajów opon, to warto wybrać ten model, który bardziej sprawdzi się w twoim przypadku. Jeździsz na wiele wycieczek poza swoje miejsce zamieszkania? Wtedy lepsze okażą się opony turystyczne. Lubisz po prostu cieszyć się wiatrem we włosach i zależy ci na szybkiej jeździe? Wtedy warto wybrać modele szosowe, które lepiej będą sprawowały się w takich przypadkach. W oponach motocyklowych zawsze jednak warto stawiać na jakość i funkcjonalność. 

Opony motocyklowe - nowe czy używane, które będą lepsze?

Jeżeli chcesz kupić tanie opony motocyklowe to z pewnością zastanawiasz się nad tym, czy lepsze okażą się modele nowe czy też używane. Przy wyborze używanych musisz określić zużycie opon - jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić samodzielnie, to lepszym wyborem mogą mimo wszystko okazać się opony nowe. Oczywiście będą kosztować nieco więcej, ale będziesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiedni rozmiar opon i będą one w lepszym stanie co pozwoli ci na zachowanie większej dozy bezpieczeństwa na drodze. 

Opona motocyklowa - jakie oznaczenia można na niej znaleźć?

Jeżeli chcesz wiedzieć do czego opony przeznaczone są - czy do jazdy terenowej, turystycznej czy po prostu szosowej, to możesz się tego dowiedzieć czytając oznaczenia, które się na tychże oponach znajdują. Są różne rodzaje opon motocyklowych i od typu opony będzie zależało to, czy będziesz mógł wygodnie korzystać ze swojego motocykla. Popularne modele opon mają oznaczenia dotyczące wieku opon, ich zastosowania, wymiaru oraz kierunku zakładania. Po tych oznaczeniach można dowiedzieć się także, które opony motocyklowe wybrać, aby odczuwać komfort jazdy. 

Opony szosowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon?

Oznaczenia opon motocyklowych to jednak nie wszystko na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowych opon. Oczywistą kwestią jest to, że należy wybierać takie modele, które charakteryzują się wysoką jakością, co przekłada się na dobrą przyczepność na drodze. Warto też przyjrzeć się radialnej konstrukcji opony a także temu, jak duże prędkości można rozwinąć na danym modelu i jak się on zachowuje w przypadku gdy droga jest mokra. Istotna jest również obowiązująca gwarancja. 

Opony motocyklowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych?

Zakup opon używanych jest nieco trudniejszy, bo przy nich nie mamy gwarancji, że opona jest niezużyta. Nie ma się pewności, czy poprzedni właściciel odpowiednio używał ogumienie i nie doprowadził do jego mikrouszkodzeń. Dlatego też istotne jest to, aby przy wyborze takich opon kierować się tym, jak głębokie są bieżniki i jaki jest ich stan. Zwrócić uwagę należy szczególnie na środkową część opony. Najlepiej zapytać fachowca pracującego z oponami przynajmniej od 10 lat.

Producenci opon motocyklowych - którzy z nich warci są zainteresowania?

Na rynku jest mnóstwo producentów wytwarzających opony. Którzy z nich są warci zainteresowania? Z pewnością ciekawym wyborem mogą okazać się modele od Michelin albo Pirelli. Duże zainteresowanie budzić też mogą takie marki, jak Dunlop, Bridgestone, Duro czy Continental. Także takie marki, jak Metzeler cieszą się popularnością na rynku i wiele osób decyduje się właśnie na produkty tego producenta. Wszystkie wymienione firmy mają w swoich asortymentach szeroki wybór opon motocyklowych.

Gdzie znaleźć dobrej jakości nowe opony do motocyklu?

Jak ze wszystkimi sprzętami, tak samo w przypadku chęci kupna opon do motocykla warto jest skorzystać z oferty sklepów branżowych, w których można kupić najróżniejsze akcesoria właśnie do jednośladu. Doskonałym miejscem może okazać się sklep internetowy intermotors.pl gdzie można kupić nie tylko opony motocyklowe czy części do motocykli, ale również akcesoria do jazdy na jednośladzie - kurtki, spodnie, rękawice, kaski i ochraniacze a także wiele, wiele innych produktów, które z pewnością przydadzą się każdemu miłośnikowi motocykli. 

Artykuł sponsorowany przez Intermotors.pl

drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń