Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności jest „Elektromobilność w Polsce. Co dalej?”. Odpowiedzi na to pytanie padną w dniach 12-14 września w EC1 Łódź - Miasto Kultury.
- III edycja Kongresu Nowej Mobilności odbędzie się w okresie przełomowym dla całej branży e-mobility. Z jednej strony cały sektor motoryzacyjny zmaga się z szeregiem wyzwań takich jak zaburzenia łańcuchów dostaw czy rosnące ceny surowców, z drugiej tempo elektryfikacji cały czas przyspiesza i będzie przyspieszać m.in. dzięki takim inicjatywom jak projekt AFIR czy też zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych, który wejdzie w życie w UE już od 2035 r. W tych specyficznych okolicznościach KNM po raz kolejny stanie się unikalnym forum wymiany idei oraz najlepszych praktyk, które pozwolą na przyspieszenie rozwoju nowej mobilności w Polsce - mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).
Już wiadomo, że udział w trzydniowej konferencji weźmie ponad 200 prelegentów, 500 ekspertów i praktyków rynku zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie. Tegoroczny Kongres to także 81 merytorycznych spotkań, 5 ścieżek tematycznych, 10 premier, 50 wystawców oraz 3 nagrody dla liderów e-mobility. Wszystko to na 3,5 tys m2 powierzchni EC1 Łódź - Miasto Kultury.
Jeden z bloków tematycznych Kongresu zostanie w całości poświęcony przyszłości sektora bateryjnego, czyli obszaru, w którym Polska zajmuje czołową pozycję w Europie. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować m.in. na temat wsparcia projektów inwestycyjnych w całym łańcuchu badawczo-rozwojowym i produkcyjnym oraz podnoszeniu kwalifikacji polskich przedsiębiorstw i kadr pracowników. Nie zabraknie również tematu drogowego transportu ciężkiego, którego liderem w Europie jest Polska, co wymaga podjęcia aktywnych i kompleksowych działań sprzyjających jego elektryfikacji i rozbudowy infrastruktury ładowania. Poruszone zostaną też zagadnienia dotyczące ostatnich zmian dotyczących stref czystego transportu oraz ich funkcjonowania. Obszernie omówione zostaną również kwestie związane z efektywnym wdrażaniem samochodów elektrycznych do firmowych flot.
Kongres Nowej Mobilności 2022 odbędzie się w dniach 12-14 września w EC1 Łódź - Miasto Kultury. Równolegle z nim odbędą się wydarzenia towarzyszące: Polish Battery Day 2.0, CEE Green Transport Initiativ Summit, KNM Fleet Forum oraz KNM Hydrogen Forum - poświęcone najważniejszym wyzwaniom sektora, w tym m.in. roli Polski w światowym i europejskim łańcuchu dostaw baterii li-ion, popularyzacji technologii wodorowych ogniw paliwowych w transporcie czy kwestiom związanym z masową elektryfikacją firmowych flot. Kongres stanie się unikatowym na skalę europejską spotkaniem, miejscem wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym. KNM2022 to również oficjalny wstęp do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Źródło i graf.: PSPA