Drugiego dnia na Międzynarodowych Targach Budownictwa Infrastrukturalnego - Nowa Infrastruktura miały miejsce branżowe konferencje i wykłady, podczas których omawiano wyzwania i szanse przed jakimi stoi branża budowlana - odbyło się m.in. II Forum Utrzymania Dróg i Mostów oraz seminarium poświęcone samorządowym drogom betonowym. W środę do rywalizacji stanęli operatorzy pługów odśnieżnych, którzy zmierzyli się w Rodeo - konkurencje obejmowały precyzyjną jazdę na czas, slalom oraz precyzyjne hamowanie.
Wręczono również medale i nagrody. Poniżej prezentujemy listę firm, które je otrzymały:
Wyróżnienie: Trokotex Polymer Group z o.o. z Torunia za pręty i siatki zbrojeniowe z kompozytów Trokotex
Medal: Lotos Asfalt z o.o. z Gdańska za asfalt WMA
Wyróżnienia Top Design za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska: E-MAK, Energreen SPA, Horpol J.I.A.T. Horeczy Sp. J.
Nagrody Top Design za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego: Lausitz Energie Bergbau AG, Lotos Asfalt Sp. z o.o., Orlen Asfalt Sp. z o.o.
Z okazji 25-lecia działalności wyróżnienie otrzymała również firma KH -Kipper.
Dzisiaj razem z naszym ekspertem - Ryszardem Marcinkowskim, prezentowaliśmy naprawę opony ciężarowej w strefie bocznej przy pomocy technologii v-max.
Wkłady V-max pojawiły się na rynku 7 lat temu w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie klientów na wkłady do naprawy opon na gorąco. Początkowo były to wkłady w oparciu o wkłady Tip-Top, w późniejszym czasie doszły te o konstrukcji Tap-Rap (układ trapezowy, kordy pod kątem) - ich cena stanowiła ¼ ceny wkładu Tap-Rap. Jak zaznaczył szef firmy Lewor, producent wkładów naprawczych V-max - są one produkowane zarówno w konstrukcji standardowej jak i na specjalne zamówienie. Coraz więcej firm korzystających z wkładów V-max ma swoje upodobania dotyczące ich wielkości, konstrukcji, ilości kordów itd. Dlatego Lewor posiada także wkłady niezwulkanizowane, czy bez gumy aktywnej. Specjalny algorytm opracowany w firmie Lewor pozwala na zaprojektowanie każdego wkładu, którego klient potrzebuje - jedyne parametry, które musi podać to wielkość wkładu i ilość warstw. Takie rozwiązanie powoduje, że wkłady na specjalne zamówienie będą wykonane za każdym razem w tym samy standardzie. Okres przydatności wkładu na gorąco wynosi trzy miesiące - warstwa surowa aktywna gumy traci przydatność po tym czasie. Firma Lewor produkuje do 10 tys. wkładów miesięcznie.
Zapraszamy do oglądania "Serwisu na żywo" na naszym facebooku!
Relacja i fot.: redakcja