Prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji: firma Continental przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czapkę Nico Rosberga z wyścigu Extreme E, z jego autografem.
- Nico Rosberg to jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców wyścigowych: Mistrz Formuły 1 z 2016 roku, zwycięzca serii Extreme E z 2021 roku. Obecnie także propagator zrównoważonego rozwoju w mobilności i ambasador marki Continental, partnera założycielskiego Extreme E. Cieszymy się, że możemy wspólnie wspierać cele WOŚP. Zachęcamy do licytacji wyjątkowej czapki wszystkich, którzy kochają sporty motorowe - mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.
30. finał WOŚP
Finał WOŚP odbył się 30 stycznia. Fundacja zbiera pieniądze na wsparcie i wyposażenie szpitali. Tym razem WOŚP grał pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który podniesie standard diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czapkę z autografem Nico Rosberga można licytować do 7 lutego br. na stronie Allegro.
Od Formuły 1 do zielonych technologii
Jako syn fińskiego mistrza świata Formuły 1, Keke Rosberga, Nico od dzieciństwa pasjonował się sportami motorowymi. W swojej jedenastoletniej karierze w F1 odniósł 23 zwycięstwa i wywalczył 30 pole position. W 2016 roku zdobył mistrzostwo świata z zespołem Mercedes AMG Petronas F1 Team. Pięć dni po zdobyciu tytułu ogłosił przejście na emeryturę. Od czasu zakończenia kariery w Formule 1 zaczął inwestować w zielone technologie. Jest udziałowcem całkowicie elektrycznej serii wyścigowej Formuły E, współzałożycielem Greentech Festival, globalnej platformy dla pionierskich zielonych innowacji, a także założycielem i dyrektorem generalnym Rosberg X Racing - teamu, który w 2021 roku zwyciężył w pierwszym sezonie wyścigów Extreme E.
Ekstremalna elektromobilność
Extreme E to seria wyścigów, w której elektryczne SUV-y rywalizują w ekstremalnych warunkach, w zakątkach świata, które zostały już zniszczone lub dotknięte przez problemy związane ze zmianami klimatu.
- Extreme E odbywa się w miejscach, gdzie konsekwencje zmian klimatycznych są już wyraźnie widoczne. Seria nawiązała współpracę z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi partnerami, aby podjąć konkretne działania mające na celu poprawę tej sytuacji. Tworzymy widoczną platformę dla tej kwestii, a jednocześnie podsycamy entuzjazm wokół elektrycznej mobilności i ekologicznych innowacji - wyjaśnia Nico Rosberg. Continental jest partnerem założycielskim serii i producentem opon terenowych używanych przez wszystkie uczestniczące zespoły.
Źródło i fot.: Continental