2021-11-18

Hankook w TCR

Hankook w 2021 r. nawiązał nową współpracę z TCR. W swoje opony Ventus Race od początku sezonu zaopatrywał serie wyścigów TCR Europe, TCR Eastern Europe oraz TCR Spain. W ubiegły weekend Mike Halder, pochodzący z Überlingen, zakończył inauguracyjny sezon w Hiszpanii jako pierwszy zwycięzca na oponach wyścigowych Hankook, a Jego siostra Michelle zajęła 3 miejsce.

TCR Spain zadebiutowało w maju tego roku na torze Circuito de Navarra. Gwiazdami wyścigów tej serii zostało rodzeństwo Halder. Mike wygrał wyścig pierwszy i trzeci, a jego siostra Michelle zajęła pierwsze miejsce na podium podczas drugiego wyścigu. Pasmo  sukcesów rodzeństwa trwało przez cały sezon.

Po pięciu weekendach wyścigowych - łącznie po 15 wyścigach, które odbyły się na hiszpańskich torach, 25-letni Mike Halder miał na koncie ośmiokrotne zwycięstwo podczas drogi po tytuł mistrza za kierownicą Hondy Civic Type R. Jego siostra, startująca w tym samym zespole, wygrała dwa wyścigi, w tabeli finałowej zajęła ostatecznie trzecie miejsce – w ten sposób została pierwszą kobietą, która odniosła sukces w 3 różnych seriach TCR (wcześniej odniosła sukcesy w TCR Europe i ADAC TCR Germany).

- Zdecydowaliśmy się na TCR Spain w krótkim terminie. Biorąc pod uwagę moje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, trzecie miejsce mojej siostry Michelle oraz tytuł zespołowy, była to właściwa decyzja. Znam opony wyścigowe Hankooka od czasu ADAC TCR Germany, w którym startowałem w 2016 r. Z tego powodu wiedziałem dokładnie w jaki sposób należy skonfigurować mój samochód, aby wykorzystać ich cały potencjał. Opony są bardzo stabilne i można na nich zrobić wiele szybkich okrążeń z rzędu, przy czym nie wyzioną one ducha. To dało mi duże poczucie bezpieczeństwa. Rozpoczynają się przygotowania do kolejnego roku. Razem z siostrą wolelibyśmy zasiąść za kółkiem w TCR Europe, będziemy starali się zebrać niezbędny budżet do początku sezonu - powiedział zwycięzca TCR Spain - Mike Halder, po zdobyciu tytułu.

W październiku sezon 2021 zakończył się serią TCR Europe, którą Hankook po raz pierwszy wspierał jako wyłączny partner oponiarski. Odbyło się 14 wyścigów podczas 7 weekendów na znanych na całym świecie torach wyścigowych. Obejmowały one kultowe tory, takie jak Paul Ricard we Francji, Circuit Zandvoort w Holandii czy Nürburgring w Niemczech, na którym opona Hankook Ventus Race udowodniła w ostatnich latach swój ogromny potencjał. 25-letni Hiszpan – Mikel Azcona odniósł swoje 6. zwycięstwo w wyścigu za kierownicą Cupra Leon Competición TCR podczas finału w Barcelonie. Było to jego 2. tytuł zdobyty podczas TCR Europe, pierwszy uzyskał w 2018 r.

Hankook także po raz pierwszy dostarczał opony podczas TCR Eastern Europe w 2021 r. Uczestnicy ścigali się na torach na Węgrzech, w Polsce, Chorwacji, Słowacji i w Czechach. 21-letni czeski kierowca Michal Makeš zdobył tytuł mistrza TCR Eastern Europe podczas finału w Brnie przed własną publicznością - konsekwentnie zdobywał punkty oraz zwyciężył w trzech z dwunastu wyścigów.

Manfred Sandbichler, dyrektor ds. sportów motorowerowych w Europie w firmie Hankook oświadczył: - Gratulujemy wszystkim mistrzom w różnych seriach TCR. Wspierani przez oponę wyścigową Hankook, rywalizowali ze współzawodnikami w ekscytujących i spektakularnych wyścigach samochodowych przez cały sezon. W przyszłym roku Hankook, jako wyłączny dostawca opon, będzie towarzyszył kolejnym dwóm wydarzeniom wysokiej rangi - ADAC TCR Germany oraz TCR Italy. Miniony sezon po raz kolejny pokazał, że klasa TCR oferuje wyścigi samochodów turystycznych na najwyższym poziomie. Hankook miał w tym swój udział poprzez zwiększenie zaangażowania oraz dostarczanie wysokiej klasy opon wyścigowych Ventus Race.

W ten weekend Hankook wraca do akcji. Siódma i ostatnia runda 24H Series powered by Hankook, którą producent wspiera od lat jako sponsor tytularny i wyłączny partner oponiarski. Na 6,019-kilometrowym torze Sebring International Raceway na Florydzie odbędzie się trzeci 24-godzinny wyścig w ramach słynnej serii wyścigów wytrzymałościowych. Stawką dla zawodników jest ogólne zwycięstwo w dywizjach TCE i GT. Najlepsza drużyna w obu kategoriach zostanie uhonorowana tytułem Mistrza Kontynentów.

Żródło: Hankook Tire Europe GmbH

Zdjęcia: 1,2: RFEdeA; 3: TCR Europe/@World