W 2020 roku, Pronar Wheels, jako jeden z nielicznych dostawców firmy AGCO, został zaproszony do wzięcia udziału, w II edycji Agritech Supplier Summit 2021 jako Partner całego wydarzenia. Początkowo event był planowany na marzec 2021 r., ale w związku niepewną sytuacją związaną z COVID-19 w całej Europie, ostatecznie został przełożony na wrzesień.
Sekcja OEM Pronar Wheels uczestniczyła w licznych panelach dyskusyjnych ekspertów, prezentacjach oraz kuluarowych rozmowach, które trwały trzy dni. Prelegenci podczas swoich przemówień zwykle poruszali tematy związane z redukcją emisji CO2 i trudnościami związanymi z utrzymaniem wydajnych łańcuchów dostaw. Ponadto reprezentanci Pronar Wheels byli również obecni podczas przemówień dotyczących równouprawnienia kobiet, przyszłości robotów oraz AI w rolnictwie, produkcji i logistyce.
Oprócz przedstawicieli Pronar Wheels w wydarzeniu brali udział przedstawiciele takich korporacji jak Lufthansa, Shell, Huawei czy Kuka.
Na Agritech pojawili się dostawcy AGCO, w tym Pronar Wheels, który od lat produkuje felgi na potrzeby firm należących do tego koncernu. Podczas wydarzenia firma zaprezentowała jedno z najnowszych rozwiązań - głębokie koło kombajnowe, które może być stosowane w największych maszynach tego typu na świecie. Prezentowana felga powstała z tarczy głęboko tłoczonej, która została uzyskana poprzez zastosowanie ogromnego nacisku na stal. Pod koniec ubiegłego roku firmie udało się zainstalować dwie prasy hydrauliczne o nacisku równym 3500 t/cm2 oraz 5000 t/cm2 czyniąc ją jedną z niewielu firm na świecie, które są w stanie formować stal o grubości nawet 30 mm. Nośność takiego koła to nawet 11 tysięcy kilogramów, a warto dodać, że koło zostało zaprojektowane tak, by można było je łatwo zdwajać.
Menadżer sekcji OEM, Michał Korch, został zaproszony na wydarzenie w roli prelegenta. Wypowiadał się na temat utrzymywania przez Pronar płynności produkcji i ciągłości dostaw. Reprezentant Pronaru cofnął się do początków firmy, która powstała w trudnym czasie transformacji politycznej. Mierzenie się z utrudnionym dostępem do materiałów, problemami transportowymi oraz innymi przeciwnościami, nauczyło firmę funkcjonowania w najcięższych warunkach i wpisało zaradność na stałe w jej DNA.
Dzięki temu Pronar przeszedł przez okres lockdownów obronną ręką. Niewiele przedsiębiorstw, których przedstawiciele uczestniczyli w wydarzeniu, było w stanie przetrwać ten trudny czas równie stabilnie jak my. Michał Korch mówiąc o Pronarze przygotowanym na wszystko opowiadał nie tylko o historii firmy. Wśród przyczyn wspominał on również o naszych dużych zapasach stali oraz inwestycjach mających na celu usprawnienie procesów produkcyjnych i logistycznych. Wzmianka o inwestycjach Pronaru w Centrum Wystawowe i w we flotę lotniczą wzbudziły spore zainteresowanie przedstawicieli innych firm.
Źródło i fot. Pronar