Pojazd na oponach wyścigowych off-road Yokohamy zwyciężył w klasie Pro UTV NA w 34. wyścigu terenowym SCORE San Felipe 250, który odbył się w kwietniu w San Felipe, Baja California w Meksyku.
SCORE San Felipe 250 zapoczątkował czteroetapowe mistrzostwa SCORE World Desert Championship 2021, których kulminacją jest Baja 1000, powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów terenowych na świecie. SCORE San Felipe 250 to pustynny wyścig liczący ponad 280 mil (450 km) pełen ostrych kamieni, wybojów i szczelin. Kristen Matlock zwyciężyła w klasie Pro UTV NA.
W tegorocznym SCORE San Felipe 250 osiem maszyn wystartowało na oponach Yokohama, w tym oponach Geolandar przeznaczonych do SUV-ów i pickupów. Sześć z tych maszyn pomyślnie ukończyło wyścig. Opony Yokohama wspierały rywalizujących kierowców, wykazując się wysoką wytrzymałością i doskonałą manewrowością w tym bardzo trudnym terenie.
Geolandar to globalna marka opon Yokohamy przeznaczonych do samochodów typu SUV i pickup-ów. Producent przyspiesza wprowadzanie nowych produktów w ramach tej linii, aby zaspokoić potrzeby, które w ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się na rynku SUV-ów. Oprócz nowych modeli Geolandar X-CV G057 i Geolandar X-MT G005 (do jazdy w błotnistym terenie), występują także opony Geolandar A/T G015 do jazdy we wszystkich rodzajach terenów i w każdym sezonie, opony szosowe Geolandar H/T G056 do średnich i dużych samochodów typu SUV, Geolandar SUV do crossoverów miejskich i małych/średnich SUV-ów, a także drugi model do jazdy w terenie błotnistym - Geolandar M/T G003.
Źródło i fot. Yokohama