Aby produkować jeszcze lżejsze obręcze aluminiowe, marka Speedline Corse od wielu lat z powodzeniem wykorzystuje technologię flowformingu. W obręczach tych łączy się doświadczenie z sektora producentów pojazdów oraz z dziedziny sportów motorowych.
Speedline Corse SL8 Dominatore
W procesie flowformingu łoże odlanego półfabrykatu zostaje rozwalcowane na dodatkowym etapie produkcyjnym pod działaniem temperatury. Walcowanie zagęszcza materiał, nadając mu tym samym większą wytrzymałość i stabilność. Dzięki niemu możliwe jest też osiąganie niższych grubości ścianek, co pozytywnie wpływa na ciężar obręczy. Zmianie ulega struktura materiału co wpływa korzystnie na wytrzymałość obręczy. Ta technologia produkcji umożliwia zmniejszenie objętości łoża obręczy nawet o 50 proc. Znaczna redukcja masy, przekładająca się na różnicę do 1,5 kg w porównaniu do konwencjonalnie odlewanych obręczy, ma pozytywny wpływ na zużycie paliwa, a tym samym posiada pozytywny aspekt środowiskowy.
Ponadto możliwe jest zarówno uzyskanie cenionej przez klientów różnorodności wzorów i szerokości obręczy, jak i utrzymanie wysokiego standardu bezpieczeństwa.
Przykładem może być obręcz Speedline Corse SL8 Dominatore, która jest dostępna w wersji z mocowaniem pięciośrubowym w rozmiarach od 8.5 do 11.5x21 cali. Ta wysokiej klasy obręcz w kolorze Orbit szary mat-kopiowany przód jest dostępna m.in. do samochodów BMW X7, Ford Mustang, Land Rover Discovery Sport, Mercedes GLE Coupé oraz Porsche Cayenne SUV i też w wersji Coupé .
Speedline Corse SC1 Motorismo
Technologia flowformingu zadomowiła się w sportach motorowych stąd motto, które towarzyszy obręczy Speedline Corse SC1 Motorismo: z toru wyścigowego prosto na drogi. Jest idealnym wyborem do aut sportowych i cechuje się właściwościami obręczy wyścigowych, ponieważ zapewnia absolutną swobodę ruchu nawet w połączeniu z wysokowydajnymi układami hamulcowymi. Obręcz SC1 jest dostępna w dwóch wersjach: w sportowym kolorze Racing czarny-mat-kopiowany rant, a także w barwie zwycięzców Racing złoty-kopiowany rant.
(ik)
Źródło i fot. Ronal Group