Hankook przedłużył umowę na dostawę opon na wyścigi DTM do 2023 r. Koncern w 2011 r. zadebiutował jako dostawca ogumienia do tej popularnej międzynarodowej serii wyścigowej i od tamtej pory stale rozwija produkty dostarczane na jej potrzeby.
W minioną niedzielę na torze ulicznym w Norymberdze, przy obecności księcia Monako Alberta II, prezesa Hankook Tire Europe Han-Jun Kima oraz przewodniczącego organizatora DTM - firmy ITR - Gerharda Bergera, oficjalnie potwierdzono kontynuację udanej współpracy co najmniej do 2023 r.
- Wczesne przedłużenie umowy jest wyrazem udanej i opartej na zaufaniu współpracy z producentem opon klasy premium Hankook - powiedział G. Berger. - Dla DTM, jako platformy technologicznej i marketingowej, dobre układy z tak potężnym na skalę światową graczem, jakim jest Hankook, są niezwykle ważne; dzięki tym relacjom możemy przełamywać kolejne bariery i nieustannie wprowadzać zmiany w serii. Z niecierpliwością czekam na kolejne cztery ekscytujące lata współpracy z naszym ekskluzywnym partnerem opon.
Gerhard Berger, przewodniczący ITR; Albert II, książę Monako; Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe
- Jesteśmy dumni, że przedłużyliśmy kontrakt z producentem najszybszych serii samochodów turystycznych na świecie aż o kolejne cztery lata - podkreślił Han-Jun Kim. - To najdłuższa współpraca między dostawcą opon a DTM, jaka kiedykolwiek miała miejsce. Dzięki obecności wysokiej klasy linii opon Ventus Race w międzynarodowym i profesjonalnym środowisku DTM Hankook udowadnia swój wysoki standard obecny w technologii i logistyce już od 2011 roku. Dzięki przedłużeniu umowy Hankook zwiększa swoją globalną obecność w sportach motorowych. Cieszymy się, że w nadchodzących latach będziemy mogli kontynuować tę pełną innowacji współpracę z DTM.
Podczas wyścigów DTM opony są poddawane wysokim obciążeniom. Ogumienie montowane jest na samochodach nowej generacji z turbodoładowaniem o mocy ponad 600 koni mechanicznych. Opony Ventus Race mają zapewniać kierowcom pewność prowadzenia i niezawodność.
Aston Martin, Audi i BMW - producenci samochodów klasy premium, zaangażowani w DTM - również z zadowoleniem przyjęli wcześniejsze przedłużenie umowy z dostawcą opon. Warto podkreślić, że inżynierowie wspomnianych koncernów samochodowych współpracują ze specjalistami firmy Hankook, aby jeszcze lepiej dopasować produkty do konkretnych modeli aut.
- Jestem zadowolony, że DTM zdecydowało się na poszerzenie partnerstwa o kolejne cztery lata - powiedział Dieter Gass, szef Audi Motorsport. - Współpraca od 2011 roku przebiega w niezwykle profesjonalnej atmosferze i jest przyczynkiem do kolejnych sukcesów. Hankook zapewnia nam wysokiej jakości opony wyścigowe i poprzez przedłużenie umowy pozwala obdarzyć ogromnym zaufaniem swoją sztandarową serię.
(ik)
Źródło i fot. Hankook