2019-07-11

Półmaraton z Tip-Topolem

W niedzielę, 7 lipca odbył się wyjątkowy 30. Bieg Jagiełły Tip-Topol Półmaraton Pobiedziska. Ponad 500 biegaczy stanęło na starcie biegu, który ze względu na trudną trasę porównywalny jest z biegami górskimi. Sama nazwa już wskazuje, że sponsorem tytularnym zawodów jest firma Tip-Topol z Pobiedzisk.

W otoczeniu pięknego krajobrazu pobliskich pól i lasów w Parku Krajobrazowym Promno blisko 539 biegaczy zmierzyło się z dystansem 21,0975 km. Wśród nich było 418 mężczyzn i 121 kobiet. W półmaratonie wystartowali też zawodnicy z firmy Tip-Topol, którzy już po raz kolejny dzielnie walczyli z kilometrami tej wyjątkowo trudnej trasy. Warto dodać, że w biegu uczestniczyły osoby, w różnym wieku, które reprezentowały 159 różnych miast. Najstarsza uczestniczka biegu miała 71 lat.

Pierwszy na mecie był Maciej Łucyk, który pokonał wspomniany dystans w czasie 1:16:58. Jaki drugi przybiegł Marcin Stokowski z czasem 1:19:24, a trzeci był Mateusz Jaśniewicz - 1:19:59. Katsiaryna Ptashuk była pierwszą kobietą na mecie i uzyskała czas 1:23:32. Natomiast najszybszy pracownik firmy Tip-Topol pokonał trasę w czasie 1:31:48. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu.