Nowa, kompletna linia bębnów hamulcowych dopełnia gamę części układu hamulcowego, oferowaną przez wiodącego multispecjalistę motoryzacyjnego.
Nowa linia produktowa powstała w oparciu o trzy główne zasady, wspólne dla całej oferty układu hamulcowego Valeo - Tech. in Motion, Comfort in Motion i Green in Motion - przynosząc tą samą wartość dodaną dla klienta, jak pozostałe części układu hamulcowego znajdujące się w ofercie Valeo.
Zgodnie z zasadą Tech. in Motion, bębny hamulcowe Valeo wykonane są z wysokiej jakości żeliwa dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i osiągów. Dzięki temu produkty Valeo są zgodne z najwyższymi standardami europejskimi ECE R90, ponieważ mają optymalną powierzchnię cierną.
Odpowiedni materiał i wygląd bębnów hamulcowych jest zgodny także z zasadą Comfort in Motion - bębny są odporne na duże obciążenia mechaniczne, a jednocześnie doskonale tłumią hałas i drgania powstające przy hamowaniu, co przekłada się na komfort jazdy.
Co ważne, powyższe własności nie powstały kosztem wymogów ochrony środowiska, o których mówi zasada Green in Motion. Do produkcji bębnów hamulcowych Valeo nie używa się miedzi, a same bębny są tak odporne na ścieranie, że w czasie hamowania ograniczone zostało pylenie, które potem mogłyby zanieczyszczać powietrze.
Oferta bębnów hamulcowych Valeo pokrywa 70 ptoc. europejskiego parku samochodowego przy zaledwie 100 referencjach w katalogu. Dzięki nowej linii produktów, części układu hamulcowego można zastosować aż w 97 proc. samochodów jeżdżących po drogach Europy. Produkty z nowej linii dostępne są w sprzedaży od grudnia 2016 roku.
Sposób na smog - filtr kabinowy
Kierowcy zwykle przypominają sobie o konieczności wymiany filtra kabinowego na wiosnę, przy okazji przeglądu samochodowej klimatyzacji. Tymczasem wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce może zmienić tę sezonową tendencję: dla własnego zdrowia warto założyć czysty i wydajny filtr jeszcze przed zimą.
Od kilku lat w Polsce powtarza się ten sam scenariusz - gdy tylko temperatura powietrza spada nocą poniżej zera, w miastach naszego kraju pojawia się smog. Co gorsza, tendencja jest jednoznaczna: w 2013 roku tylko 4 strefy w kraju wskazywały przekroczenie dopuszczalnego poziomu rakotwórczego bezo(a)pirenu. W czasie poprzedniej zimy ten poziom przekroczony był już we wszystkich 46 strefach monitorowanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Ta groźna substancja powstaje w czasie spalania śmieci w domowych piecach grzewczych.
Kolejnym zagrożeniem dla dróg oddechowych jest pył zawieszony, na który składają się cząstki stałe sadzy, pochodzące zarówno z rur wydechowych pojazdów, jak i kominów oraz resztki gumy z opon samochodów. Zmiany klimatyczne powodują w Polsce długie okresy pozbawione opadów, a wtedy praktycznie niewidoczny gołym okiem pył osiadły na jezdniach jest podrywany pędem przejeżdżających pojazdów, a następnie wdychany przez ludzi. „Gdy pył zawieszony dostaje się do kabiny, a jego stężenie 4-5 razy przekracza normę, u podróżnych może wystąpić kaszel i poczucie dyskomfortu w drogach oddechowych” – przestrzega Piotr Dąbrowiecki, doktor nauk medycznych i przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.
O jakości powietrza, którym oddycha kierowca i pasażerowie pojazdu, decyduje filtr kabinowy. Przełomowy, opatentowany przez Valeo, trójwarstwowy filtr ClimFilter Supreme składa się nie tylko z włókniny filtracyjnej (całkowicie odpornej na działanie wilgoci), ale także z warstw aktywnego węgla i neutralizującego alergeny polifenolu. Dzięki temu może zatrzymać groźne dla zdrowia substancje zanim trafią one do wnętrza auta, ponieważ stanowi doskonałą barierę, która oddziela kierowcę i pasażerów od szkodliwych substancji unoszących się w miejskim powietrzu. Zimą, gdy zjawisko smogu w dużych miastach jest szczególnie dokuczliwe, nowoczesny filtr kabinowy firmy Valeo to mądra inwestycja w zdrowie właściciela auta i jego rodziny.
Opr. (seg)
Źródło: Valeo