W BRANŻY: Akcja „Jedź Bezpiecznie” zakończona

 

Tegoroczna edycja akcji „Jedź Bezpiecznie”, której patronem medialnym była między innymi redakcja Przeglądu Oponiarskiego, cieszyła się dużą popularnością i uznaniem. W tym roku przybyło zarówno serwisów Euromaster biorących udział w akcji, jak i klientów. Pojawiło się coraz więcej osób chcących przebadać płyn hamulcowy, które czekają na wydarzenie i znają akcję z wcześniejszych edycji.

Sukcesem kampanii „Jedź Bezpiecznie” jest to, że na drodze jest coraz więcej uświadomionych i wyedukowanych kierowców, dbających o  bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

W świadomości klientów przegląd samochodu, poza wymianą oleju, paska rozrządu, płynu chłodniczego pojawia się coraz częściej dotychczas zapominany płyn hamulcowy. Ważne jest, aby poza sprawdzeniem jego poziomu sprawdzić również jego jakość. Płyn hamulcowy, jak wiele płynów eksploatacyjnych i części, starzeje się w zależności od warunków eksploatacji jak i jakości nowo zakupionego produktu. Nie zawsze jest konieczna wymiana płynu na nowy. Istotne jest określenie jego zużycia i przekazanie takiej informacji klientowi przez mechanika obsługującego jego auto. Wiedza ta pozwala na zaplanowanie kolejnej kontroli i dopiero wówczas wymiany. W trakcie akcji stwierdzone zostało, że w wielu przebadanych samochodach płyn hamulcowy był tak zużyty, że kwalifikował się do natychmiastowej wymiany. 

Pamiętać należy również o tym, że najskuteczniejszym sposobem zadbania o płyn hamulcowy jest jego całkowita wymiana. Uzupełnienie płynu w pewnych okolicznościach jest uzasadnione, jednak rutynowe i zaplanowane czynności serwisowe powinny zawsze dotyczyć jego całkowitej wymiany.

Pamiętajmy, że wśród wielu czynności należących do obsługi samochodu, jest to jedna z najkrótszych czynności diagnostycznych, a jednocześnie mająca bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa.

Dlatego zbadaj płyn hamulcowy w swoim aucie i JEDŹ BEZPIECZNIE!

(seg)

Zobacz cały numer PO 1/141 (Styczeń 2017)

drukuj  
Ogłoszenia
Brak ogłoszeń do wyświetlenia.
Zamów ogłoszenie

© Copyright 2024 Przegląd Oponiarski

Projektowanie stron Toruń