2015-04-27

Sternik Szczecin - Mistrzem Polski

Continental patronem VI Mistrzowstw Polski w piłce nożnej Dzieci z Domów Dziecka

400 zawodników z 40 drużyn z całej Polski zagrało w VI Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej na warszawskim Bemowie. Sternik Szczecin, który w finale pokonał 2:0 Wioskę Dziecięcą Rajsko Oświęcim, w czerwcu zagra w mistrzostwach świata, a za tytuł od sponsora imprezy firmy Continental Opony Polska dostanie czek za przejechane kilometry w czasie trwania akcji "Wyjechani na weekend".

Piękna pogoda przywitała uczestników Mistrzostw  sobotnich zawodów - od rana słońce i 20 stopni ciepła, obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji na Bemowie podzielony został na cztery mniejsze boiska, kilkuset nastoletnich piłkarzy gotowych do walki o Mistrzostwo Polski, a na zakończenie pokazowy mecz byłych gwiazd polskiej piłki z artystami. To były bardzo udane już VI Mistrzostwa Polski.

Rozgrywki grupowe rozpoczęły się o 9.30 i trwały przez pięć godzin. 40 drużyn podzielono na osiem pięciozespołowych grup i los zdecydował, że już wówczas w grupie C spotkali się późniejsi finaliści - w fazie grupowej Rajsko pokonało Sterników 2:0.

Mecz gonił mecz, bramka - bramkę. Były radość ze zwycięstw i awansu, ale też smutek po porażkach. Ale na tych, którzy odpadli, czekały atrakcje - na boisku konkursy, m.in. takie, by z określonej odległości trafić do siatki przez jedną z zawieszonych na poprzeczce opon (to konkurs wymyślony przez Continental Opony Polska), a poza boiskiem m.in. namiot z wyścigowymi symulatorami oraz stołami do gry w piłkarzyki.

Trybuny z wolna się zapełniały, a prowadzący turniej Jacek Kurowski z TVP szukał wśród kibiców niezwiązanych z drużynami tych, którzy przyjechali z najdalej położonej od Warszawy miejscowości i udało mu się zlokalizować osoby z Kraśnika, Rawicza, Łodzi, Skierniewic...

W fazie pucharowej emocjonujące półfinały wyłoniły finalistów z Rajska i Szczecina, ale wcześniej o trzecie miejsce zagrały drużyny Horyzontu Kołaczkowo oraz Drużyna Trzymająca Władzę z Konstancina. Horyzont szybko strzelił dwa gole, ale rywale zmniejszyli straty do 1:2 i atakowali. Zamiast wyrównania była jednak kontra, która ustaliła wynik meczu na 3:1 dla Horyzontu.

W finale, który - podobnie jak mecz o trzecie miejsce - rozgrywany był w formacie dwóch połów po osiem minut (wcześniej mecze trwały 12 minut bez przerwy), od początku atakował Sternik. Nie było zachowawczej gry, tylko pęd do strzelenia gola i szczecinianom udało się to dość szybko. Wynik 1:0 dla Sternika utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć po stracie gola Rajsko atakowało. Podobnie było w drugiej części gry, ale ataki Wioski Dziecięcej zakończyły się... piękną kontrą Sternika, który ustalił wynik meczu na 2:0.

Zwycięzcy otrzymali puchar i medale a w nagrodę będą reprezentować Polskę na czerwcowych mistrzostwach świata na stadionie Legii. Mistrzów Polski nagrodzą też organizatorzy akcji "Wyjechani na weekend" oraz firma Continental Opony Polska, partner akcji i sponsor główny mistrzostw, którzy wspólnie zbierają pieniądze na ten cel już od początku kwietnia.

Warto dodać, że Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw byli m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Dziekanowski oraz Tomasz Kłos.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w czerwcu na Stadionie Legii Warszawa.

Relacja oraz zdjęcia: Bogumił Husejnow