2014-02-24

Pudło dla Pirelli

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Włoch w Motocrossie zdecydowanie dominowały opony włoskiego producenta. Czterech zdobywców tytułu mistrza 2014 wywalczyło tytuł na motocyklach wyposażonych w ogumienie Scorpion™ MX.

Rywalizacja odbyła się na odnowionym torze Miravalle. Zawodnicy wybrali opony Scorpion™ MX MidSoft 32F na przód i tył. Antonio Cairoli obserwował, jak ucieka mu tytuł mistrza w klasie MX1 - na pierwszym zakręcie po starcie, w wyniku kontaktu z rywalem doznał urazu lewej kostki. Sytuacja wyszła na dobre belgijskiemu teamowi fabrycznemu Yamaha. Jeremy Van Horebeek zajął drugie miejsce, które wystarczyło, by zdobyć czerwoną tablicę z numerem 1.

Cairoli , pomimo doznanego urazu i uciążliwego bólu, stanął na starcie w wyścigu klasy Elite, w którym zajął czwarte miejsce za Van Horebeekiem i zdobył tytuł mistrza dzięki wykreśleniu najgorszego wyniku, zgodnie z zasadami regulaminu.

Zawodnicy startujący na oponach Pirelli zajęli całe podium w klasie MX2. Na pierwszym miejscu znalazł się Arnaud Tonus, kontrolujący sytuację od startu aż do mety. Drugie miejsce zajął Dylan Ferrandis, a trzecie - Christophe Charlier.

W klasie 125 mistrzostwa zdominował Lorenzo Ravera po tym, jak lider klasyfikacji punktowej Thomas Isdraele musiał zrezygnować z wyścigu po pierwszej rundzie ze zwichniętym ramieniem. Bohaterem klasy 300 po raz kolejny został Samuele Bernardini, pokonując Deny’ego Philippaertsa.

Mistrzostwa we Włoszech już się zakończyły. Teraz miłośnicy motocrossu czekają na rozpoczęcie sezonu GP, które zaplanowane jest na 1 marca w Losail (Katar).