2013-09-26

Dunlop w Le Mans 24h

Podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans we Francji nastąpiło rozstrzygnięcie  walki o tytuł Mistrza Świata Endurance FIM. Po swoje trzynaste zwycięstwo sięgnął Suzuki Endurance Racing Team (SERT), jadący na oponach Dunlop. Puchar Świata Endurance 2013 zdobyła natomiast ekipa Team Motors Events April Moto.

Podczas tego wyczerpującego wyścigu nie zabrakło zaskakujących zmian i utrudnień. Vincent Philippe na pierwszym motocyklu składu SERT przewrócił się na wczesnym etapie wyścigu, sprowadzając zespół na 49. pozycję. Dodatkowym utrudnieniem były problemy z chłodnicą i silnikiem, które pogorszyły szansę SERT na finisz na podium. Mimo to zespół ukończył wyścig na 12. miejscu w swojej klasie, zyskując tym samym wystarczającą liczbę punktów by uplasować się przed motocyklem Yamaha France, który pod koniec wyścigu był już jedynym zagrożeniem.

Ekipa R2CL, jadąca na oponach Dunlopa, od samego początku walczyła o miejsce na podium. W klasyfikacji generalnej zespół zdobył drugie miejsce, a czwarte w mistrzostwach świata. Na oponach Dunlopa jechał również zespół Team 18 Sapeurs-Pompiers, składający się z zawodowych strażaków i ochotników. Ekipa zdobyła czwarte miejsce w tym wyścigu.

Nie wszyscy zawodnicy startujący w Le Mans wytrzymali 24-godzinną rywalizację. Wyścig ukończyło 35 z 56 kierowców. W szóstej godzinie odpadł m.in. zespół Honda TT Legends. Jadący na trzecim miejscu Simon Andrews stał się uczestnikiem wypadku z udziałem wielu motocykli, wskutek czego doznał obrażeń i obecnie przebywa w szpitalu.