2013-09-06

Rajd Baja Poland 2013

W ostatni  weekend sierpnia w Szczecinie odbyła się szósta runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. W rywalizacji brały udział ekipy z całego świata. Przedostatnią rundę - Baja Poland 2013 - zwyciężył Rosjanin Aleksandr Zheludov.

W zmaganiach brali udział także zawodnicy Lotto Team: Martin Kaczmarski oraz Krzysztof Hołowczyc. Baja Poland to pierwszy wyścig, w którym obaj panowie startowali tym samym samochodem. Do rajdu wybrany został MINI All4 Racing - auto, które uznawane jest za najlepszy samochód terenowy świata.

Martin Kaczmarski pokonał trasę w 7 godzin, 2 minuty i 50 sekund, uzyskując w ten sposób 11 pozycję. Dla niego udział w zawodach to przede wszystkim trening i testowanie nowego samochodu. Od lidera dzieliło go dokładnie 48 minut i 57 sekund. Na brak szczęścia mógł narzekać Krzysztof Hołowczyc, który na metę dotarł dopiero jako 9. Awaria napędu, zmiana koła czy zakopanie się na trasie przyczyniły się z pewnością do osiągniętego wyniku. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata otrzymał jeden punkt.

Sportowych rywalizacji nie zabraknie także jesienią. Na początku listopada na fanów motosportu czeka kolejny rajd, który tym razem zostanie rozegrany w Portugalii.