2018-09-27

Metzeler w FIM EnduroGP

Wspaniały krajobraz Prowansji był miejscem rozgrywania siódmej rundy Mistrzostw Świata FIM EnduroGP, które odbyły się w Methamis we Francji z okazji tegorocznej edycji francuskiego klasyka Endurance de Methamis. Wyścig odbył się w prawdziwym stylu Enduro Sprint, na trudnym i zakurzonym terenie ze stromymi i wyczerpującymi podjazdami oraz spadkami. Zawodnicy Metzeler, jak zwykle, byli wśród głównych faworytów, zdobywając wysokie pozycje na podium.

Zawodnicy Metzeler nadal dominują w Mistrzostwach Świata FIM EnduroGP, a przy okazji Grand Prix Francji, głównym liderem był Steve Holcombe (Team Beta Factory Enduro), zwycięzca Enduro GP, drugiego dnia i E3 podczas dwóch dni wyścigowych. Alex Salvini (zespół JET Zanardo) i Eero Remes (zespół TM Racing Factory) zajęli pierwsze miejsce w E1 na swoich maszynach, które były wyposażone w opony Metzeler MCE 6 Days Extreme. Kolejny świetny występ ma na koncie również Andrea Verona (TM Racing Factory Team) w klasie Junior 1, zbierając dwa wspaniałe zwycięstwa w GP we Francji.

Steve Holcombe
Po jego niedawnym wypadku, Jamie McCanney (Outsiders Yamaha Official Enduro Team) wrócił do klasy E1 i zajął drugie miejsce na podium w oba dni wyścigowe. Doskonałą dyspozycję zaprezentował również David Guarnieri (Team Honda RedMoto), który zdobył dwa trzecie miejsca.

W klasie E2 podczas obu dni wyścigowych, finałowe podium padło łupem trzech zawodników wyposażonych w opony Metzeler. Alex Salvini i Eero Remes zdominowali czołową klasę i podzielili pierwsze miejsce na dwa dni wyścigów. Christophe Charlier (Team Beta Factory Enduro) zdobył drugie miejsce w drugim dniu, a Loic Larrieu (Outsiders Yamaha oficjalna drużyna Enduro) dopełnił podium Metzeler z dwoma trzecimi miejscami.

Alex Salvini
Podwójne zwycięstwo w klasie E3 dla wspieranego przez Metzeler zawodnika, Steve'a Holcombe'a to kolejny sukces dla marki w ten weekend. Zawodnik Beta Factory Enduro Team umocnił swoją rolę lidera klasy ze stałą przewagą nad Christophe'em Nambotinem i jego rodakiem Dannym McCanneyem.

To był także doskonały weekend wyścigowy dla Andrei Verony, która w klasie Junior dwukrotnie zajęła drugie miejsce, dodatkowo dominując w klasie Junior 1 z dwoma zwycięstwami, jeżdżąc na oponach Metzeler MCE 6 Days Extreme. Doskonałe trzecie miejsce w J2 padło łupem Davida Soreca (TM Racing Factory Team).

Zakończenie Mistrzostw Świata FIM EnduroGP 2018 odbędzie się w sobotę 13 i niedzielę 14 października podczas GP Niemiec.