2016-09-16

Metzeler w FIM Enduro 2016

Cykl zawodów FIM Enduro World Championship 2016 zakończył się w ubiegły weekend na francuskim torze w Cahors, na którym przyznano też pozostałe tytuły mistrzowskie. Metzeler wraz ze swoimi MCE 6 Days Extreme po ostatniej rundzie w Fabriano miał prawie pewność, co do trzech tytułów. Były jednak szanse na dziesięciokrotne stanięcie na podium we Francji oraz na zwieńczenie tych osiągnięć tytułami mistrzowskimi dla Eero Remesa i Steve’a Holcombe’a, odpowiednio w klasach E1 i E3.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w pierwszym wyścigu i trzeciego w drugim wyścigu Eero Remes (TM Racing) został nowym mistrzem świata w klasie E1. Tytuł został wywalczony w ostatnich zmaganiach i po ciężkiej walce z innym zawodnikiem Metzelera, Nathanem Watsonem (KTM Factory Racing). Zdumiewający dublet zdobyty w Cahors nie wystarczył Watsonowi do odebrania Remesowi tytułu mistrzowskiego. 31-letni Fin zdobył swój drugi z rzędu tytuł w klasie z przewagą zaledwie dziewięciu punktów, za sprawą jedenastu zwycięstw odniesionych w tym sezonie.

Natomiast Steve Holcombe doskonale spisał się w klasie E3. Brytyjski zawodnik skutecznie wywalczył tytuł w końcówce pierwszego wyścigu, wyprzedzając dwóch innych zawodników Metzelera: Manuela Monniego i Johnny’ego Auberta. Udało mu się też wygrać wyścig drugi, odnosząc tym samym dwunaste zwycięstwo w 2016 r. i zamykając rywalizację z dorobkiem 284 punktów, dzięki czemu uplasował się przed Aubertem i Monnim.

Wraz z tytułem mistrza świata zdobytym pod koniec swojego domowego wyścigu w Fabriano, Giacomo Redondi (Honda RedMoto World Enduro Team) zakończył sezon w klasie Junior zajmując pierwsze miejsce przed Josepem Garcią i Albinem Elowsonem, oraz drugie miejsce w wyścigu drugim, za Garcią. Ostatecznie zdobył 317 punktów i zanotował niemal perfekcyjne wyniki. Wszystko dzięki jego dubletom we wszystkich tegorocznych rundach, z wyjątkiem tej ostatniej.

Zawodnik Metzelera, Steve Holcombe, znalazł się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Enduro GP za Mathiasem Bellino i mistrzem świata Matthew Phillipsem, który zdobył także tytuł mistrza świata w klasie E2.

Metzeler ze swoimi oponami MCE 6 Days Extreme zgromadził od 2005 r. 29 tytułów mistrzowskich, wliczając w to tegoroczne tytuły Redondiego, Remesa i Holcombe’a. Producent jest dostawcą kilku czołowych zespołów Mistrzostw Świata Enduro. Ogumienie, które zostało opracowane w ścisłej współpracy z oficjalnymi zawodnikami, stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich motocyklistów pragnących cieszyć się osiągami ich jednośladów.